Windows 10 автоматично перевіряє наявність оновлень, і також автоматично встановлює їх. Якщо в попередніх версіях Windows ви могли налаштовувати способи оновлення операційної системи, то в Windows 10 ви просто спостерігаєте як система не дивлячись на час, швидкість з'єднання і завантаженість комп'ютера - завантажує та встановлює оновлення коли їй зручно. У сьогоднішній статті ми розглянемо як різними способами зупинити автоматичне встановлення оновлень в Windows 10.

Відключити автоматичне завантаження оновлень для конкретного з'єднання

Якщо ви підключені до мережі інтернет через локальну мережу (кабель вставлений в ваш комп'ютер) - зробіть все за інструкцією "Встановити локальну мережу як лімітне підключення Windows 8 і 10" і система почне пропонувати вам завантажити оновлення, якщо вони будуть доступні (тобто завантажуватися автоматично вони не будуть).

Якщо ви підключені до мережі інтернет через бездротову мережу (Wi Fi) - робіть наступне:

1. Зайдіть в меню "Пуск" => "Налаштування" (Win+I).

2. Відкрийте "Мережа й інтернет" => в лівій колонці виберіть "Wi Fi" => в правій колонці натисніть на підключену мережу.

3. Біля "Позначити як лімітне підключення" натисніть на перемикач, щоб він став в положення "Увімкнуто".

Після включення "Лімітні підключення" Windows буде повідомляти вас про наявність оновлень, і пропонувати завантажити їх. Простіше кажучи ми домоглися того, що Windows 10 пропонує оновлення і питає хочемо ми його завантажити чи ні.

Відключити автоматичне оновлення в групових політиках

Цим способом можна відключити автоматичне завантаження оновлень всім підключенням. Але є і мінус: можливість налаштовувати систему за допомогою групової політики не реалізована в домашній версії Windows. Користувачі домашньої версії можуть пропускати даний спосіб, і розглядати інші варіанти з цієї статті!

1. У рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду gpedit.msc та натисніть Enter.

2. Зайдіть в "Конфігурація комп'ютера" => "Administrative Templates" => "Windows Components" => "Windows Update" => відкрийте Configure Automatic Updates

3. Поставте крапку біля Enable => в рядку "Configure automatic updating" виберіть потрібне та натисніть на "ОК".

2 - повідомляти перед завантаженням та установкою оновлень.

Коли Windows виявить оновлення, які застосовуються до цього комп'ютера, користувачі отримають повідомлення про те, що оновлення готові до завантаження. Після переходу в Центр оновлення Windows, користувачі можуть завантажити та встановити всі доступні оновлення.

3 - завантажити оновлення автоматично і повідомити, коли вони готові до установки

Windows знаходить оновлення, які застосовуються до комп'ютера і завантажує їх у фоновому режимі (користувач не повідомляється і не переривається під час цього процесу). Після завершення завантаження користувачі отримають повідомлення про те, що вони готові до установки. Після переходу в Центр оновлення Windows, користувачі можуть встановити їх.

4 - автоматично завантажувати оновлення і встановлювати їх за розкладом, вказаним нижче.

Якщо в якості запланованого часу встановлення вибрано "автоматично", Windows автоматично перевірить, завантажить і встановить оновлення. Пристрій буде перезавантажений відповідно до параметрів Windows за замовчуванням, якщо не налаштоване груповою політикою. (Відноситься до Windows 10, версії 1809 і вище)

Вкажіть розклад за допомогою налаштувань в параметрі групової політики. У версії 1709 і пізніших версіях присутній додатковий вибір обмеження оновлення до виконання раз в тиждень, раз на два тижні або раз на місяць. Якщо розклад не вказано, розклад за замовчуванням для всіх встановлень буде щоденно о 3:00 ранку. Якщо будь-які оновлення потребують перезавантаження для завершення установки, Windows перезапустить комп'ютер автоматично. (Якщо користувач виконав вхід на комп'ютер, коли операційна система Windows готова до перезавантаження, користувач отримає повідомлення)

5 - дозволити локальним адміністраторам вибирати режим налаштувань.

Після збереження нових налаштувань та перезавантаження комп'ютера, зайдіть в "Центр оновлення Windows". Там ви побачите напис "Деякими налаштуваннями керує ваша організація". Тепер оновлення будуть відбуватися в залежності від вибору в групових політиках, і якщо ви хочете повернути автоматичне завантаження та установку - просто зайдіть знову в групові політики, шляхом зазначеним вище і в "Configure Automatic Updates" виберіть "Disable".

Відключити автоматичне оновлення за допомогою зупинки служби

Ще один спосіб зупинити автоматичне завантаження оновлень повністю, відключити служби Центра оновлення Windows.

1. У рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) напишіть services.msc та натисніть клавішу Enter.

2. Відкрийте службу Windows Update

3. Навпроти "Startup type" виберіть Disable, натисніть на Stop та на ОК.

Тепер при перевірці оновлень буде з'являтися помилка 0x80070422, відповідно нічого не буде завантажуватися і встановлюватися. Даним способом ви вимкнете взагалі всі оновлення, навіть якщо будуть виходити якісь оновлення безпеки - ви їх не встановите. Якщо ви хочете повернути все як було: виконайте 1 та 2 пункт з інструкції вище, а в третьому - натисніть "Запустити", "тип запуску" виберіть "автоматично".

Відключити оновлення за допомогою Win Update Stop

Є невеличка безкоштовна утиліта, яка досить швидко повністю вимикає оновлення та вмикає їх при потребі знову. Про те де її взяти, як встановити та користуватись, написано в статті "Відключити оновлення в Windows 10, 8 та 7"

Відключити автоматичне перезавантаження після оновлень

За замовчуванням, Windows 10 для встановлення оновлень перезавантажує комп'ютер автоматично під час його простою.

1. Зайдіть в меню "Пуск" => "Налаштування" (Win+I).

2. Відкрийте "Оновлення та захист" => "Windows Update" => натисніть на "Додаткові параметри"

3. Біля "Відображати сповіщення, коли комп'ютер вимагає перезавантаження для завершення оновлень" натисніть на перемикач, щоб він став в положення "Увімкнуто".

Заборонити встановлення певних оновлень та драйверів у Windows 10

Якщо Windows 10 намагається встановити оновлення, яке викликає проблеми з роботою системи, то можна його заборонити. Дана дія не передбачена у службі Windows Update, і щоб заборонити встановлення певних оновлень та драйверів - потрібно завантажити інструмент від Майкрософт.

1. Звантажте та запустіть інструмент від Майкрософт.

2. Натисніть "Далі", після чого програма буде шукати проблеми та в новому вікні запропонує приховати або показати оновлення.

3. Якщо ви хочете приховати якесь оновлення, щоб воно не встановлювалося в майбутньому - натисніть hide updates та виберіть ті оновлення які потрібно приховати. Тобто, поставте прапорці навпроти непотрібних оновлень та натисніть "Далі".

Якщо в майбутньому вам потрібно буде встановити приховане оновлення, то заново запустіть цю утиліту та виберіть "Show hidden updates".
Є ще спосіб вимкнути функцію автоматичного оновлення через реєстр,  він підходить тільки для професійних та корпоративних версій Windows 10, робить те ж саме, що і в групових політиках:

1. У рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть regedit та натисніть Enter.
2. Перейдіть до розділу HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Policies \ Microsoft \ Windows \ WindowsUpdate \ AU, причому останні два розділи швидше за все доведеться вам створити.
3. Створіть параметр DWORD з ім'ям "AUOptions" в розділі AU та надайте йому одне з наступних значень:
00000002 (повідомлення про завантаження та інсталяцію)
00000003 (Авто завантаження та повідомлення про встановлення)
00000004 (Авто завантаження та установка за розкладом)

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях.

Оставить комментарий

Ваша почта не будет опубликована