Починаючи з Windows 8 система завантажується скоріше за рахунок того, що Майкрософт прибрала можливість заходити в додаткові параметри запуску під час завантаження системи. Тепер, щоб завантажити систему в безпечному режимі потрібно зробити більше дій ніж в попередніх версіях Windows. Сьогодні розглянемо як завантажити Windows в безпечному режимі, та як повернути додаткові параметри запуску в Windows 10.

Раніше, щоб завантажити Windows в безпечному режимі потрібно було натискати клавішу F8 під час завантаження системи і коли з'являлося меню додаткових параметрів запуску - потрібно було вибрати "Безпечний режим". В кінці статті ми розглянемо як повернути меню додаткові параметри запуску в Windows 10, яке викликається клавішею F8 під час завантаження системи. Частина зображень в статті на російській мові, тому що на даний момент не все було переведено на українську мову в Windows 10, щось на російській і щось на англійській мові.

Увімкнути безпечний режим в msconfig

1. В рядку пошуку чи в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win+R) введіть msconfig та натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть у вкладку "Boot" => поставте прапорець біля "Safe boot" та нижче поставте крапку навпроти потрібного варіанту безпечного режиму:

  • minimal - звичайний безпечний режим з мінімальним набором драйверів та служб;
  • alternate shell - безпечний режим з командним рядком замість звичного інтерфейсу;
  • active directory repair - для відновлення роботи серверу;
  • network - безпечний режим з необхідними драйверами та службами для доступу до мережі інтернет та для доступу до інших комп'ютерів в мережі.

Після вибору потрібного режиму натисніть на "ОК".

3. В наступному вікні, якщо натиснути на Restart  - комп'ютер буде одразу перезавантажений та завантажиться в безпечному режимі. Якщо натиснути на "Exit without restart" - комп'ютер не буде перезавантажений, тільки коли ви самі перезавантажите його - завантажиться безпечний режим.

Щоб вийти з безпечного режиму - потрібно знову зайти в msconfig, у вкладці "Boot" прибрати прапорець з "Safe boot" та натиснути на "ОК".

Увімкнути безпечний режим в додаткових параметрах

Зайдіть в меню "Пуск" => натисніть на "Живлення" => натиснувши та утримуючи клавішу Shift натисніть на "Перезавантажити". Також коли комп'ютер не завантажуються чи виключений декілька разів неправильно - режим додаткових параметрів повинен з'явитись сам.

Натисніть на "Виправити несправності".

Натисніть на "Додаткові параметри".

Натисніть на "Налаштування завантаження".

Натисніть на "Перезавантажити".

Натисніть на клавішу F4, F5, чи F6 в залежності від безпечного режиму, який ви хочете використати.

Повернути класичне меню додаткових варіантів завантаження F8

Якщо вам більше подобалося заходити в меню додаткових варіантів запуску під час завантаження системи використовуючи клавішу F8 - ви можете цей спосіб повернути, виконавши наступні дії:

1.Відкрийте командний рядок у режимі адміністратора : один із способів - введіть в рядок пошуку cmd => натисніть на знайдений "Командний рядок" правою кнопкою миші та виберіть "У режимі адміністратора".

2. Введіть команду bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy та натисніть на клавішу Enter.

Тепер коли ви перезавантажите комп'ютер, та під час його завантаження натиснете клавішу F8 - перед вами з'явиться класичне меню з додатковими параметрами запуску, де ви зможете вибрати безпечний режим.

Якщо ви хочете відключити можливість заходити до додаткових параметрів запуску за допомогою клавіші F8 - зайдіть в командний рядок в режимі адміністратора та виконайте команду bcdedit /set {default} bootmenupolicy standard

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Щастя Вам 🙂

Оставить комментарий

Ваша почта не будет опубликована