У сьогоднішній статті ми розглянемо як налаштувати панель завдань в Windows 10 різними способами без стороннього програмного забезпечення.

Налаштувати пошук

Кнопку "Пошук" у Windows 10 на панелі завдань можна зробити як довгий рядок, як маленький значок, чи взагалі прибрати його з панелі.

Щоб змінити значок пошуку, натисніть на панель завдань правою кнопкою миші => виберіть "Пошук" => виберіть потрібне. Якщо вибрати "Показати піктограму пошуку" - на панелі буде тільки значок пошуку (дивіться зображення).

Якщо вибрати "Показати поле пошуку" - на панелі буде довгий рядок для введення потрібних запитів.

Можна сховати пошук з панелі завдань натиснувши на "Приховано". Якщо значка пошуку немає на панелі завдань та вам потрібно щось знайти - натисніть клавішу Win на клавіатурі, після чого з'явиться рядок пошуку.

Прибрати "Перегляд завдань" з панелі

Даний значок частіше використовуються на планшетах та смартфонах, він показує всі відкриті вікна, історію того, що ви відкривали раніше, а також дозволяє створити новий віртуальний стіл.

Щоб прибрати з панелі завдань кнопку "Перегляду завдань" - натисніть на панель завдань правою кнопкою миші та натисніть на "Показати кнопку Подання завдання".

Увімкнути (вимкнути) системні значки

На панелі завдань в області повідомлень показується "Годинник", "Гучність", "Мережа" та інші значки. Ви можете вибрати які значки показувати та які приховати.

Натисніть на панель завдань правою кнопкою миші, виберіть "Параметри панелі завдань" (чи зайдіть в меню "Пуск" => "Налаштування" => "Персоналізація" => "Панель завдань") => натисніть на "Увімкнути або вимкнути системні піктограми".

Навпроти значка, який ви хочете показувати в панелі, натисніть на перемикач, щоб він став в положення "Увімкнуто". Та навпаки, якщо ви хочете не показувати якийсь значок в панелі - натисніть на перемикач, навпроти нього, щоб він став в положення "Вимкнуто".

Показувати приховані значки на панелі завдань

Біля області сповіщень є стрілка, на яку потрібно натиснути щоб побачити приховані значки різних  запущених програм. Ви можете зробити, щоб деякі з цих значків показувались на панелі, а не приховувались за стрілкою.

Натисніть на стрілку => натисніть лівою кнопкою миші на значок, який потрібно перенести на панель => не відпускаючи ліву кнопку миші тягніть значок на панель та тільки там відпустіть.

Інший спосіб: натисніть на панель завдань правою кнопкою миші, виберіть "Параметри панелі завдань" (чи зайдіть в меню "Пуск" => "Налаштування" => "Персоналізація" => "Панель завдань") => натисніть на "Вибір піктограм для відображення на панелі завдань"

Навпроти піктограми, яку ви хочете щоб показувало на панелі завдань, натисніть на перемикач щоб перевести його в положення "Увімкнуто".

Закріпити програму в панелі завдань

Ви можете закріпити будь-яку програму в панелі завдань різними способами:

Перший спосіб: Відкрийте програму, яку ви хочете закріпити в панелі завдань => натисніть на її значок в панелі правою кнопкою миші та виберіть "Закріпити на панелі завдань".

Другий спосіб: зайдіть в меню "Пуск" => знайдіть програму, яку ви хочете закріпити на панелі завдань => натисніть на неї правою кнопкою миші => виберіть "Більше" => Закріпити на панелі завдань.


Третій спосіб: в провіднику знайдіть програму яку потрібно закріпити в панелі => натисніть на неї правою кнопкою миші та виберіть "Закріпити на панелі завдань".

Якщо якась програма на панелі завдань вам заважає -її можна звідти прибрати, натисніть на неї правою кнопкою миші та виберіть "Відкріпити від панелі завдань".

Закріпити файл або папку у списку переходів

Якщо натиснути правою кнопкою миші на будь-який значок на панелі завдань - ви побачите недавно відкриті файли в цьому додатку, або місця куди ви заходили. Список постійно буде змінюватися, але якщо ви хочете в даному меню закріпити певні файли або папки - це простіше простого!
Відкрийте, те що потрібно закріпити, щоб воно з'явилося в списку "Останні". Наприклад, ми в Google Chrome відкрили сайт, або в провіднику відкрили якусь папку. Тепер, якщо натиснути на ярлик Chrome на панелі завдань правою кнопкою миші - там буде показаний сайт, який ви тільки що відкривали, біля нього з правого боку натисніть на значок закріплення. Тепер він завжди буде в цьому списку.

Положення панелі завдань на екрані

Якщо ви хочете змінити розташування панелі завдань: спочатку натисніть на неї правою кнопкою миші та зніміть прапорець з "Закріпити панель завдань" (для цього просто натисніть лівою кнопкою миші на цей рядок).

Коли панель завдань не закріплена, можна взяти її лівою кнопкою миші та не відпускаючи кнопку перетягнути панель в потрібному напрямку.

Також, змінити розташування панелі завдань (зліва, зверху, праворуч, знизу) можна в параметрах. Натисніть на панель завдань правою кнопкою миші та виберіть "Параметри панелі завдань" (або зайдіть в меню "Пуск" => Параметри => Персоналізація => Панель завдань)

Коли в лівій колонці обрана "Панель завдань" - в правій шукаємо пункт "Розташування панелі завдань на екрані" та вибираємо зі списку потрібне. Ми можемо вибрати, щоб панель завдань була зліва, вгорі, праворуч, внизу.

Автоматично приховувати панель завдань

Натисніть на панель завдань в порожньому місці правою кнопкою миші та зайдіть в "Параметри панелі завдань" => з правого боку біля "Автоматично приховувати панель завдань у режимі настільного ПК" натисніть на перемикач, щоб встановити його в положення "Увімкнуто".

Використовувати маленькі кнопки панелі завдань

Якщо ви хочете зменшити товщину панелі завдань та розмір значків на ній - натисніть на панель правою кнопкою миші та виберіть "Параметри панелі завдань" => з правого боку увімкніть параметр "Маленькі кнопки панелі завдань".

Об'єднати кнопки на панелі завдань

Натисніть на панель завдань правою кнопкою миші, виберіть "Параметри панелі завдань" (чи зайдіть в меню "Пуск" => "Налаштування" => "Персоналізація" => "Панель завдань") => біля "Обєднати кнопки панелі завдань" виберіть потрібне: "Завжди приховувати підписи", щоб всі відкриті вікна однієї програми показувало одним ярликом;


"Коли панель завдань заповнена", щоб об'єднувало всі відкриті вікна однієї програми після заповнення панелі завдань;

"Ніколи", щоб всі відкриті програми показувались уздовж всієї панелі завдань окремими пунктами.

Замінити PowerShell на Командний рядок в меню правої кнопки

Якщо натиснути правою кнопкою миші на меню "Пуск" (або натиснути клавіші Win + X) - відкриється меню швидкого доступу до різних інструментів. Один з інструментів в цьому меню - це "PowerShell". Але якщо ви частіше використовуєте "Командний рядок", можна встановити цей інструмент замість powershell.

Натисніть правою кнопкою миші на панелі завдань та виберіть "Параметри панелі завдань" => в правій колонці відключіть параметр "Замінювати командний рядок оболонкою Windows PowerShell у разі клацання правою кнопкою миші кнопки "Пуск" або в разі натискання сполучення клавіш Win + X ".

Зміна кольору та прозорості панелі завдань

За замовчуванням панель завдань чорного кольору, щоб змінити її колір та включити, або вимкнути прозорість - зайдіть в "Параметри панелі завдань" (натиснувши на панель завдань правою кнопкою миші та вибравши "Параметри панелі завдань", або зайшовши в меню "Пуск" => Параметри => Персоналізація). У лівій колонці виберіть "Кольори" => поставте прапорець біля "Меню" Пуск ", панель завдань і центр підтримки", а також увімкніть чи вимкніть параметр "Ефекти прозорості".


У графічному інтерфейсі немає можливості збільшити прозорість панелі завдань, за то це можна зробити за допомогою реєстру. Також, за допомогою безкоштовної утиліти її можна зробити повністю прозорою, інструкція описана в статті "Як зробити панель задач повністю прозорою Windows 10".

Додавання панелі інструментів на панель завдань

Натисніть в порожньому місці панелі завдань правою кнопкою миші та виберіть "Панелі інструментів". Якщо вибрати "Адреса", то в правій частині панелі завдань біля годинника з'явиться можливість вводити адреси веб-сторінок і після натискання Enter - задана сторінка буде відкриватися в призначеному за замовчуванням браузері. Якщо вибрати "Посилання" - на панелі завдань ви зможете побачити посилання, які знаходяться в закладках вашого браузера. Якщо вибрати "Робочий стіл" - на панелі біля годинника з'явиться кнопка "Робочий стіл", натискаючи на неї ви будете бачити всі ярлики, файли та папки з робочого столу.


Ще можна додати будь-яку папку на панель завдань, тим самим створити свою панель інструментів. Для цього натисніть на панелі завдань правою кнопкою миші => панелі інструментів => створити панель інструментів =>

виберіть ту папку, яку ви хочете бачити на панелі інструментів та натисніть на "Вибір папки" - ви її побачите праворуч внизу біля годинника на панелі інструментів.

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення - пишіть в коментарях! Щасти Вам 🙂

Оставить комментарий

Ваша почта не будет опубликована